Ši svetainė skirta tik sveikatos priežiūros specialistams, gyvenantiems Lietuvoje
Menu
Close
Update link here
Menu
Close
Kas yra EE?
Rizikos zonos
Simptomai ir diagnozė
Profilaktika
Apie TicoVac®
Dozavimas ir vartojimas
Imunogeniškumas
Toleravimas
Svarbi saugumo informacija
Realios praktikos duomenys
Veiksmingumas realioje praktikoje
Vaizdo įrašai
DUK
Padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai, bet kuriai pagalbinei medžiagai arba pėdsakams medžiagų, kurios naudojamos gamybos procese.
Padidėjęs jautrumas kiaušiniui ir vištos baltymams gali sukelti sunkias alergines reakcijas įjautrintiems asmenims, tačiau nedidelė alergija kiaušinio baltymui dažniausiai nelaikoma kontraindikacija skiepyti. Vis dėlto tokie asmenys turi būti skiepijami tik prižiūrint gydytojui ir turint paruoštus reikiamus vaistinius preparatus tam atvejui, jei staiga atsirastų padidėjusio jautrumo reakcijų.
Skiepijimą erkinio encefalito (EE) vakcina reikia atidėti, jei asmuo serga vidutinio sunkumo ar sunkia ūmine liga (su karščiavimu arba be jo).
Rekomenduojamas skyrimo būdas – leisti į raumenis. Visgi toks būdas gali netikti, jeigu asmuo turi kraujavimo sutrikimą arba profilaktiškai vartoja antikoaguliantų. Vakcinos negalima suleisti į kraujagysles.
Asmenims, gydomiems imunosupresiniais vaistais, gali nesusidaryti apsauginis imuninis atsakas.
Sergantiems ar įtariamiems sergant autoimunine liga asmenims būtina įvertinti galimą erkinio encefalito pavojų ir palyginti su pavojumi, koks gali kilti dėl TicoVac® vakcinos galimos neigiamos įtakos autoimuninės ligos eigai.
Ypač atsakingai reikia įvertinti, ar skiepyti asmenis, sergančius smegenų ligomis, pavyzdžiui, aktyviais demielinizuojančiais sutrikimais arba blogai kontroliuojama epilepsija.
Erkių įsisiurbimas gali sukelti ne tik erkinį encefalitą, bet ir kitas ligas, kurių simptomai kartais gali būti labai panašūs į erkinio encefalito. Pavyzdžiui, EE vakcina neapsaugo nuo Borrelia sukeliamos infekcijos. Bet kokiu atveju erkinio encefalito simptomų ir klinikinių požymių atsiradimas paskiepytam asmeniui turi būti kruopščiai ištirtas, ar tai nėra kitos ligos atvejis.
Duomenų apie TicoVac® vakcinos vartojimą nėštumo metu nėra ir nežinoma, ar TicoVac® vakcina išsiskiria į motinos pieną.
Taigi TicoVac® turi būti skiriama nėščioms moterims ar žindančioms motinoms tik kai yra būtina skubi apsauga nuo erkinio encefalito ir atidžiai įvertinus galimos naudos ir pavojaus santykį.
Realios praktikos duomenys
Buvo įrodytas iki 99% TicoVac® veiksmingumas nepriklausomai nuo amžiaus.1,2,3 Čia galite peržiūrėti ekstensyvius realios praktikos veiksmingumo duomenis.
Atsisiųskite TicoVac® PCS
Šaltiniai:
1. TicoVac® 0,5ml vaisto charakteristikų santrauka. Teksto peržiūros data: 2024-10-02
2. TicoVac® 0,25ml vaisto charakteristikų santrauka. Teksto peržiūros data: 2024-10-02
3. Barrett PN. Tick-borne encephalitis virus vaccines, p 773–88. In: Plotkin SA, Orenstein WA, PA O, (ed). Vaccines. Sixth edition. Elsevier Saunders; 2013, Philadelphia, PA.
PP-TCV-LTU-0230 Informacijos parengimo data 2024 gruodis
Oficiali informacija apie vaistus pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie LR sveikatos apsaugos ministerijos internetiniame puslapyje
Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieška(vlk.lt) Tarnybos interneto svetainėje skelbiamą registruotų vaistinių preparatų paieškos sistema VVKT - Vaistai
Specialistai, pastebėję šalutinį poveikį ir (ar) gavę informacijos apie tai, turi pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos
apsaugos ministerijos el. paštu [email protected] ar kitu būdu, kaip nurodyta jos interneto svetainėje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrvSpecialist
Skaitykite informaciją apie Pfizer vaistus ir vakcinas
Vartotojui - tik saugūs ir efektyvūs vaistai! - Interneto svetainių, kuriose gali būti reklamuojami receptiniai vaistiniai preparatai, sąrašas (vvkt.lt)
Įsakymas/V-1166/2016-10-11/Įsigalioja nuo 2016-10-14/ Nr. 25074)
Vieša Pfizer Lietuva svetainė https://www.pfizerdisclosure.lt/
Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje A. Goštauto g. 40A, LT-03163 Vilnius, Lietuva
Autorių teisės, 2024 m. Pfizer Lietuva. Visos teisės saugomos.
PP-UNP-LTU-0061 2024 spalis